PUNKCHART FILMS

Koza

Koza >< 75 min. >< 2015 >< SK / CZ >< hraný

réžia: Ivan Ostrochovský
scenár: Marek Leščák, Ivan Ostrochovský
kamera: Martin Kollár
zvuk: Tobias Potočný
strih: Viera Čákanyová, Peter Morávek, Maroš Šlapeta, Matej Beneš
hrajú: Peter Baláž, Zvonko Lakčević, Ján Franek

produkcia: sentimentalfilm (SK), endorfilm (CZ), Česká televize (CZ), Rozhlas a televízia Slovenska (SK), Punkchart films (SK)

web: www.kozamovie.com

Bývalý olympionik, boxer Peter Baláž, prezývaný Koza, býva so svojou družkou Mišou v gete pre sociálne prípady. Žijú zo dňa na deň a stále sú bez peňazí. Miša nečakane otehotnie a je rozhodnutá nechať si dieťa vziať. Núti Kozu, aby zohnal peniaze na potrat. Koza, ktorý už dlhšie netrénuje, sa rozhodne opäť vstúpiť do ringu, aby zarobil a zmenil Mišine rozhodnutie. So svojim manažérom Zvonkom sa vydávajú na “turné”, v ktorom nejde o víťazstvá, ale o to, koľko úderov dokáže Koza zvládnúť. Vo filme vystupuje Peter Balaž, účastník OH v Atlante a v úlohe trénera Ján Franek, účastník OH v Moskve.

svetová premiéra: 65. MFF Berlín, 2015, Nemecko
distribučná premiéra: september 2015 (Asociácia slovenských filmových klubov, SR), október 2015 (Aerofilms, ČR)

ďalšie festivaly a ocenenia:
20. FF Vilnius, 2015, Litva: Najlepší film, Cena artových kín C.I.C.A.E. >< 38. MFF Hong Kong, 2015, Hong Kong >< 15. FF goEast Wiesbaden, 2015, Nemecko: Najlepšia réžia, Cena FIPRESCI >< 12. MF nezávislých filmov IndieLisboa, 2015, Portugalsko: Zvláštne uznanie TVCine & Séries Special >< 12. FF Neisse: Najlepší film

podpora:
Audiovizuálny fond >< Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky >< Státní fond kinematografie >< MEDIA Programme