PUNKCHART FILMS

Až do mesta Aš ocenený Zlatým anjelom na MFF Tofifest

Až do mesta Aš, debut Ivety Grófovej, na ktorom spolupracoval aj Punkchart films, získal v Poľsku prestížne ocenenie na  11. MFF Tofifest (20. – 26. 10. 2012) za najlepšiu réžiu.

Surový príbeh mladej Slovenky, uvedený v súťaži prvých a druhých hraných filmov ON AIR., zaujal porotu a režisérke sa rozhodla udeliť cenu Zlatý anjel. Svoje rozhodnutie odôvodnila nasledujúcimi slovami: “Mimoriadne nekompromisná réžia, odvážna najmä po formálnej stránke. Autorka sa nevyhýbala akémukoľvek zjednodušeniu v zobrazení života a utrpenia hrdinky príbehu, ktorá bola uvrhnutá do priepasti plnej ľudského poníženia.”

Film bol počas jesene úspešne uvedený na ďalších významných festivaloch: v prvej polovici októbra sa film predstavil v sekcii Debate, ktorá má za úlohu prekvapovať, skúmať a odkrývať kontroverzné témy, na 53. FF BFI Londýn (10. – 21. 10. 2013) v Anglicku, následne súťažil na luxemburskom festivale 5. FF CinEast (11. – 28. 10. 2012). Na oboch festivaloch film osobne uviedla režisérka Iveta Grófová.